A Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság közel 10 ezer hátrányos helyzetű ember képzését bonyolítja 2020-2021-ben
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Gávavencsellőn tartották a főigazgatóság Országos Képzési Évnyitóját.
Sztojka Attila, a TEF főigazgatója elmondta, hogy a hátrányos helyzetű emberek számára szervezett felnőttképzés keretében összesen mintegy 10 ezer embert vontak, illetve vonnak be a különböző programokba. A legtöbb képzés a Komplex telep-programokban, az „Aktívan a tudásért” és a „Nő az esély” elnevezésű projektben van. Sztojka Attila szerint a legfontosabb, hogy a végzettség megszerzése után az emberek dolgozhassanak, saját és családjuk életkörülményei javuljanak. Ennek érdekében a Belügyminisztérium intézménye, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság – a rendelkezésére álló eszközeivel – nyomon követi a végzettek elhelyezkedését is.
Gávavencsellőn, a TEF „Aktívan a tudásért”, EFOP-3.7.1 projektben, szeptemberben „szociális gondozó segítője” képzés indul. A megyében korábban többeknek sikerült – ezt a képzést elvégezve – a helyi szociális ellátórendszerben elhelyezkednie, s mellette megszerezni a szükséges OKJ-s végzettséget.
Az TEF Országos Képzési Évnyitóján részt vett többek között Langerné Victor Katalin, a BM társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára, Dr. Vinnai Győző országgyűlési képviselő, Seszták Oszkár, Szabolcs-Szatmár–Bereg megye közgyűlési elnöke és Berecz János, Gávavencsellő polgármestere.
Sztojka Attila főigazgató részt vett a gávavencsellői „Kicsi Kincs” Biztos Kezdet Gyerekház avató ünnepségén is.